FormatFactory
Padesátka
O filmu
Klasickou českou komedii s typickým peprným humorem autora scénáře Petra Kolečka natočil režisér Vojta Kotek pro produkční společnost Format Factory. Podíleli jsme se na veškerých grafických výstupech filmu, od nejmenšího letáčku po úvodní titulkovou sekvenci. Ve filmu hráli například Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Vilma Cibulková, Jiří Schmitzer, Tereza Voříšková, Anna Linhartová, Eliška Křenková, Jiří Mádl, Vojtěch Kotek...
padesátka
Výsledky
484
tis.
diváků premiéry v kinech
658
tis.
diváků premiéry v TV
(22. 10. 2016)
319
tis.
zhlédnutí úvodní písmě filmu
2,7
mil.
zásah v cílové skupině
padesátka
Vše začalo tiskovkou ve Varech
7. července 2015 - První PR vlaštovka vylétla na tiskové konferenci v rámci 50. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Byli jsme samozřejmě součástí.

padesátka
Natáčení videoklipu k filmu
20. října 2015 – Co by to bylo za film bez soundtracku? Autorem je Michal Hrůza. Zároveň je to Michalova první píseň, kterou složil po svém návratu na pódium.

24. listopadu 2015 – Video kapely Hrůzy k filmu Padesátka je venku!
padesátka
Vizuál & propagace
Po celou dobu kampaně v Leemonu makáme a tvoříme grafický design promo materiálů, které se objevily po celé ČR v televizi, v kinech, na plakátech, outdooru, v tisku, na sociálních sítích, v MHD a u některých z nás už i doma :-))

Vedle klasických grafických výstupů, které jsou nepostradatelné pro propagaci filmové novinky v rámci celé České republiky – plakátů, billboardů, citylightů, materiálů v nejrůznějších formátech pro všechna kina v ČR, obalů nosičů, inzerce, titulkových sekvencí atd. – jsme tvořili i méně typické výstupy.

Mezi takové se řadí návrh promo trenýrek pro Padesátku, či Vojta s Kubou jako rytíři Jedi kvůli srovnání návštěvnosti Padesátky a nových Star Wars, nasazených do kin ve stejnou dobu, kdy si naše česká komedie nevedla vůbec špatně!

padesátka
Předpremiéry a premiéra v Lucerně
Velkolepá událost pro frýdecko-místeckou kulturní scénu. Podařilo se nám přivézt předpremiéru tohoto filmu do Frýdku-Místku. V kině Vlast se v úterý 15. prosince představil Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Jakub Štáfek a další osobnosti z produkce filmu.

Na červeném koberci v Lucerně se pak 17. prosince 2015 konala oficiální premiéra filmu. Plná Lucerna si mohla Padesátku užít za účasti všech herců a celého štábu.

V dalších kinech po celé České republice se pak její promítání spustilo 24. prosince.
Jít na Štědrý den do kina? Proč ne! Na novou zimní komedii přišlo během prvního víkendu téměř 60 000 diváků. Celková návštěvnost pak dosáhla 430 tisíc diváků v kinech.